Informacje ZUWIK


Ostrzegamy przed fałszywymi telefonami z ZUWIK

2016-08-21 18:46:22


W dniach 13-15 sierpnia br. mieszkańcy Gminy Siewierz otrzymywali niepokojące telefony. Osoba przedstawiająca się jako kierownik Zakładu Usług Wodnych i Kanalizacyjnych w Siewierzu informowała o rzekomo skażonej bakteriami coli wodzie w sieci wodociągowej Miasta i Gminy Siewierz.

Pracownicy ZUWIK zostali poinformowani przez mieszkańców o tym procederze i natychmiast zdementowali fałszywe informacje. W środę 10 sierpnia 2016 roku pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Górniczej pobrali próbki wody - w wyniku kontroli żadnych nieprawidłowości nie stwierdzono.

Ponadto informujemy, iż w razie otrzymania informacji o jakimkolwiek przekroczeniu norm dostarczonej wody do spożycia w naszej sieci, istnieje określona procedura, w której nie ma miejsca na telefoniczne i wybiórcze powiadamianie o takim fakcie naszych odbiorców.

Dzięki czujności mieszkańców udało się ustalić numer telefonu, z którego wykonano połączenie. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz sieci wodociągowych, sprawa została przekazana Policji w celu wyjaśnienia przyczyn rozpowszechnia nieprawdziwych informacji.
Informacja została wyświetlona 812 razy.   drukuj informację